Meble z drewna litego czy ze sklejki?

Wielu klientów ma dylemat pomiędzy meblami z drewna litego a meblami ze sklejki. Które są lepsze? Otóż wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Meble ze sklejki są niewątpliwie tańsze, a przez to atrakcyjniejsze dla osób średniozamożnych. Z drugiej strony – jeśli chodzi o wygląd – widać pomiędzy nimi różnicę na korzyść mebli z drewna litego – te ostatnie są bowiem naturalniejsze, aczkolwiek wprawione oko tej różnicy może wcale nie dostrzec. Prawdziwa różnica zachodzi natomiast w kwestii wytrzymałości – meble ze sklejki są mniej wytrzymałe, szybciej się psują i trudniej usunąć z nich różne (zwłaszcza głębsze) rysy. Ponadto meble z drewna litego – często w przeciwieństwie do tych sklejkowych – poddawane są licznym i bardziej restrykcyjnym testom jakościowym przed dopuszczeniem ich do sprzedaży.

Podsumowując, meble wykonane z drewna litego są najładniejsze, najbardziej wytrzymałe, a innymi słowy: po prostu są lepsze od mebli wykonanych ze sklejki. Jeżeli poszukujemy jednak możliwie najbliższej alternatywy za niższą cenę, warto zwrócić się właśnie w stronę ofert z meblami sklejkowymi.

 

Witaj na moim serwisie! Jestem z zawodu budowlańcem, w branży związanej z nieruchomościami spędziłem już 15 lat. Budowanie i nowe inwestycje to część mojego życia. Bloga postanowiłem założyć, żeby dzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami i informacjami z branży. Zapraszam do czytania!